Урок №1 7 клас
Тема уроку : Материки
та океани – як об’єкти вивчення регіональної географії. Джерела вивчення і
дослідження материків та океанів.
Мета уроку: сформувати в учнів загальні уявлення про зміст та структуру курсу;
поглибити систему знань учнів про джерела географічних знань та методи роботи з
ними; прагнення до самоосвіти; виховувати мовну, екологічну культуру, культуру праці.
Операційні цілі:
називає: об’єкти
вивчення географії материків та океанів;
наводить приклади: різних
джерел інформації про материки та океани;
оцінює: значення для
людини географічних знань про материки та океани
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання та
матеріали: підручники та посібники, географічні карти та атласи,
географічні енциклопедії, словники, довідники, газети та журнали
Терміни та
поняття: Світовий океан, суходіл
Хід уроку
I.
Організаційний момент
Вступне слово
вчителя
Ми з вами продовжуємо вивчати одну з найдавніших
наук про Землю — географію.
У курсі «Географія материків і океанів» ідеться про материки і океани,
розмаїття їх природних комплексів і природних багатств. Ви також дізнаєтеся про
народи, які населяють материки, та їх господарську. На
уроках географії вам доведеться стати і першовідкривачами невідомих земель, і
дослідниками, зануритися у Світовий
океан, ви навчитеся читати географічні карти, працювати з різноманітними
джерелами географічних знань. Для вивчення курсу географії материків і океанів у 7-му класі вам потрібні будуть такі речі:
1. Підручник. 2. Робочий зошит, зошит для контрольних робіт. 3.
Атлас, контурні карти. 4. Ручка, олівець, лінійка, гумка
Протягом року
буде кілька досліджень та практичних робіт, протягом яких ви власноруч
виконуватимете багато практичних завдань , проводитиме дослідження.
II. Актуалізація
опорних знань
Бесіда за запитаннями.
1. Що
вивчає наука географія?
2. Які
джерела географічних знань вам відомі?
3. Чому
в наш час знання географії є важливим?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя.
Ось і ми з вами у нашому курсі «Географія
материків і океанів» мандруватимемо шляхами великих дослідників,
підійматимемося на гори та опускатимемося до глибоких западин, переходитимемо
пустелі та перепливатимемо океани.
Площа поверхні земної кулі становить 510
млн. км2. Більшу її частину — 361 млн. км2 (71 %)
займає Світовий океан, а на суходіл (материки і острови) припадає 149 млн. км2 (29 %)
площі. Отже, океани і материки є дуже великими природними комплексами нашої
планети.
Світовий океан — найбільша складова водної оболонки Землі. Він поділяється на чотири океани: Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий.
Світовий океан — найбільша складова водної оболонки Землі. Він поділяється на чотири океани: Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий.
Океани розділяють суходіл на материки і острови. Материки
(континенти) — великі ділянки суходолу, що з усіх боків омиваються водою.
Материків шість: Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка,
Антарктида та Австралія.
Біля материків розташовані різні за походженням острови.
Запитання та робота з картою.
• Пригадайте, що таке острови?
• Пригадайте, якими бувають острови за походженням. Наведіть приклади різних за походженням островів та покажіть їх на карті.
Запитання та робота з картою.
• Пригадайте, що таке острови?
• Пригадайте, якими бувають острови за походженням. Наведіть приклади різних за походженням островів та покажіть їх на карті.
Запитання . Звідки можна одержати
знання з географії ?
Вивчаючи географію,
отримувати різноманітну географічну інформацію можна за допомогою не тільки
підручника, а й з інших джерел.
Прийом «Творча
лабораторія»
Учитель
пропонує дітям назвати джерела географічних знань, потім роздає кожній групі по
одному із джерел (підручник, художню книгу, атлас тощо) і пропонує обговорити
та пояснити, яка саме географічна інформація в ньому міститься.
Робота учнів з схемою.
Прийом
«Мозковий штурм.
Учитель пропонує учням
пригадати та розглянути схему структури методів
(способів) географічних досліджень та пропонує дати характеристику одного з
них, навести конкретні приклади (роботу
можна організувати в групах парами з використанням тексту підручника).
Взагалі, географія використовує як загальнонаукові так і географічні методи дослідження
Суто
географічний метод – картографічний. З його допомогою
можна вивчити та зобразити безліч природних і суспільних об'єктів і явищ.
ІV. Закріплення знань, вмінь та
навичок
Фронтальне
усне опитування
1.
Яку частину поверхні нашої планети займає Світовий океан, а яку суходіл?
2. Назвіть та покажіть на карті усі океани та материки від найменшого до найбільшого.
3. Назвіть і покажіть на карті усі частини світу.
4. Користуючись картою світу, встановіть, через які материки проходять лінії екватора, нульового меридіана, Північного і Південного тропіків, Північного і Південного полярних кіл. З’ясуйте, які з континентів належать до материків тропічних широт? А які до материків північної півкулі?
2. Назвіть та покажіть на карті усі океани та материки від найменшого до найбільшого.
3. Назвіть і покажіть на карті усі частини світу.
4. Користуючись картою світу, встановіть, через які материки проходять лінії екватора, нульового меридіана, Північного і Південного тропіків, Північного і Південного полярних кіл. З’ясуйте, які з континентів належать до материків тропічних широт? А які до материків північної півкулі?
Немає коментарів:
Дописати коментар