середа, 10 жовтня 2018 р.


Урок № 24   7 клас 
Тема уроку. Загальні риси клімату Південної Америки. Кліматичні пояси і типи клімату.  Практича робота 5. Визначення типів клімату за кліматичними діаграмами.
Мета: спираючись на знання про основні кліматоутворюючі чинники, охарактеризувати особливості клімату Південної Америки та сформувати в учнів систему знань про причини формування клімату материка; сприяти вмінню аналізувати кліматичну карту, складати порівняльну характеристику типів клімату; вдосконалити практичні навички учнів працювати з кліматичними картами; виховувати пошану до думки інших учнів, самостійність в ухваленні рішення
Операційні цілі:
наводить приклади: кліматичних поясів;
характеризує: типи клімату;
пояснює : особливості розподілу температури та опадів на материку;
визначає: тип клімату за кліматодіаграмою
Тип уроку : комбінований.
Обладнання: фізична і кліматична карти Південної Америки, атласи, підручники, схеми кліматичних показників, діаграми опадів.
Поняття та терміни: кліматотвірні чинники.
Хід уроку
I.      Організаційний момент
II.      Актуалізація опорних знань учнів
  Фронтальне опитування
1. Назвіть основні форми рельєфу Південної Америки. 
2. Чим обумовлені особливості їхнього розміщення? 
3. У чому причини різноманіття і багатства корисних копалин Південної Америки? 
4.
Які форми рельєфу зустрічаються на території Південної Америки?
5. Що таке клімат? 

III.      Вивчення нового матеріалу
Учитель.  Вам вже відомо, що Африка - найжаркіший материк, Австралія - найсухіший, Антарктида - найхолодніший. Яке слово об'єднує усі ці ознаки? (Клімат)
Південна Америка—найвологіший материк, при цьому рекордна кількість опадів не перевищує 10 000 мм на рік. Тут немає від'ємних середньорічних температур, за винятком гірських районів. Однак у цілому температури тут не такі високі, як в Африці й Австралії. Так, максимальна температура становить +48,9 °С, тоді як в Австралії та Африці вона вище відповідно на 4 °С і 9 °С.
Учитель. У чому полягає особливість клімату Південної Америки? Щоб відповісти на це питання, треба згадати кліматоутворюючі чинники, а потім розглянути, як кожен з них діє на території Південної Америки.  
Прийом «Аукціон»
Учні називають основні кліматоутворюючі чинники: географічна широта, повітряні маси, течії, рельєф, океани
Робота в групах
Учитель об'єднує учнів у групи (за кількістю кліматичних поясів)» кожна з яких, опрацювавши матеріал підручника «Кліматичні пояси», має скласти опис клімату одного з них за планом: кліматичний пояс, пануючі повітряні маси, середня температура січня та липня, вологість, пояс атмосферного тиску, пануючі вітри й особливості циркуляції атмосфери, річна кількість опадів і режим їхнього випадання, причини формування певного типу клімату (кліматичних умов). Відповідь краще подати у вигляді таблиці (за зразком).
Назва поясу
Розташування на території Південної Америки
Особливості клімату (формування різних типів клімату)
Причини, що обумовили ці кліматичні умови




Після цього представники груп демонструють результати своєї роботи, решта учнів слухають їхні виступи і складають стислу характеристику клі­матичних поясів.
ІV. Закріплення знань, вмінь та навичок
Практича робота 5. Визначення типів клімату за кліматичними діаграмами ( виконання практичної роботи в зошиті для практичних робіт або в практикумі з друкованою основою).
Прийом «Дерево рішень»
•          Які кліматотворні чинники ви знаєте?
•          Які повітряні маси і коли рухаються над Південною Америкою? Чому?
•          Як морські течії впливають на клімат материка?
•          В яких кліматичних поясах розташована Південна Америка?
•          Який клімат в Андах?
 V. Домашнє завдання
Опрацювати відповідний параграф підручника.

  Випереджальне завдання. Підготувати повідомлення про одну з річок материка.

Немає коментарів:

Дописати коментар