9 клас Урок №30
Тема уроку. Виробництво харчових продуктів, напоїв
Дослідження. Українські та імпортні продукти в споживчому
кошику вашої родини.
Мета уроку: ознайомити учнів з галузевим складом, особливостями спеціалізації,
принципами розміщення, проблемами та перспективами розвитку харчової
промисловості; показати особливості харчової промисловості свого краю; розвивати
вміння і навички самостійно робити висновки на основі вивченого матеріалу, вдосконалювати
роботу з контурною картою; використовувати
набуті знання у повсякденному житті виховувати екологічну культуру учнів,
творчій підхід до розв’язання нестандартних завдань.
Тип уроку:
вивчення нового матеріалу.
Обладнаннята матеріали : фізична карта світу, атласи, підручник, довідкова
інформація.
Терміни та поняття: харчова промисловість, генно-модифіковані організми; споживчий кошик
ХІД
УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя. Харчова промисловість - сукупність виробництв, які спеціалізуються
передусім на виготовленні готових харчових продуктів або у вигляді
напівфабрикатів, а також деяких непродовольчих товарів - тютюнових виробів,
мила та мийних засобів, парфумерно-косметичної продукції. Це одна з найрозвиненіших
галузей промисловості світу. Частина виробництв цієї промисловості тяжіє до
сировини, інша - до районів споживання. Якщо для розвинутих країн характерні
обидва типи виробництв, то для слаборозвинутих - переважно лише другий.
Учитель привертає увагу класу до назви параграфа підручника.
Прийом
«Мозковий штурм»
Що таке ГМО ? (Відповіді учнів)
ГМО – це генетично модифікований організм, що утворюється в результаті застосування технологій генної інженерії, які дозволяють вбудовувати гени одного організму в інший. Завдяки внесенню нових генів організм (рослина, мікроорганізм, тварина або навіть людина) отримує нові бажані ознаки, які раніше в нього були відсутні.
ГМО – це генетично модифікований організм, що утворюється в результаті застосування технологій генної інженерії, які дозволяють вбудовувати гени одного організму в інший. Завдяки внесенню нових генів організм (рослина, мікроорганізм, тварина або навіть людина) отримує нові бажані ознаки, які раніше в нього були відсутні.
ІV. Закріплення нових знань, умінь та навичок
Структура
харчової промисловості
Робота з картою.
Покажіть
на карті основні центри харчової промисловості.
Споживчий кошик – цe набір товарів i послуг, нeобхідних для
задоволення наших першочергових пoтреб y середньому за рік.
Опрацювання
випереждувального завдання ( За завданнями, які містяться в зошиті з
друкованою основою).
Дослідження. Українські та
імпортні продукти в споживчому кошику вашої родини..
V. Домашнє завдання
Прочитати відповідний параграф у підручнику.
Випереджувальне завдання.
Дослідження. Традиційні продукти харчування
в Україні та країнах-сусідах
Немає коментарів:
Дописати коментар