пʼятниця, 7 грудня 2018 р.

8 клас Урок 11
Тема  уроку : Територіальні зміни меж України з ХХ ст. Особливості сучасного адміністративно-територіального устрою, його   проблеми та шляхи вдосконалення на різних територіальних рівнях
Мета уроку:  дати поняття про адміністративно-територіальний устрій України та українські історичні землі; ознайомити з історико- географічним оглядом адміністративно-територіального поділу України; охарактеризувати й оцінити сучасний адміністративно-територіальний поділ та його сучасні зміни; розвивати навички роботи з картою, називати етапи формування території України, показувати на карті області та АР Крим; виховувати акуратність та зосередженість під час роботи з контурними картами, ціка­вість до теми.
Операційні цілі
називає складники державної території;
пояснює відмінність між поняттями «країна», «держава», «залежна територія», «невизнані держави»;
 оцінює геополітичні події  України
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Обладнання та матеріали: підручники та посібники, географічні карти та атласи
Терміни та поняття:  адмінстративно-територіальний устрій
Хід уроку
І. Привітання
ІІ. Повідомлення теми уроку
Учитель оголошує тему уроку, записану на дошці
ІІІ. Очікування
Після цього уроку учні можуть оцінити  геополітичні події, називати складники території держави та вміння роозрізняти відміності між поняттями
 ІV. Актуалізація опорних знань
 Робота з контурною картою.
Нанести на контурну карту України: - крайні точки України; - географічний центр України; - кордони країн, що межують з Україною.
V. Інформаційне повідомлення
Розповідь учителя.
Формування території України
Тільки в окремі періоди українські державні утворення були значними (Київська Русь, Запорізька Січ). Загалом українські території належали іншим імперіям. З поч. ХХ ст. утворюються різні за значенням українські державні формування (УНР, ЗУНР). З 1922 р. починається етап існування України як республіки СРСР, до якої входять спочатку тільки території Лівобережжя і східного Правобережжя, а потім поступово приєднуються західні й південні землі. У 1954 р. остаточно сформувалися її межі, які залишилися без змін і після проголошення 24.08.1991 р. незалежності.
VІ. Практичне застосування набутих знань
Учні у парах опрацьовують матеріал підручника.
Робота з адміністративною картою України яка міститься в атласі.
Сучасний адміністративно-територіальний устрій України
Поділ території на різні за рангом частини (одиниці) з місцевими органами влади задля зручності керування країною: Автономна Республіка Крим; 24 області; 2 міста державного підпорядкування (з особливим статусом); центри АР та областей, райони АР та областей, міста обласного підпорядкування, районні центри, райони в містах, селища та села.
Робота з схемою
Ключовим компонентом політичної модернізації країни слід вважати реформу адміністративно-територіальної системи, яка повинна орієнтуватися на зразки адміністративно-територіального устрою європейських країн.
Адміністративно-територіальна реформа в Україні віднесена до головних завдань трансформації системи державного управління. Сьогодні основні положення пропонованої адміністративно-територіальної реформи (АТР) винесені на обговорення як фахівців, такі і всього українського суспільства.
VІІ. Хвилинка розвантаження
VІІІ. Корекційно-оцінюючий етап
Прийом «Мікрофон»
1. Скільки адміністративних одиниць входить до складу України? Покажіть декілька прикладів на карті.
2. Коли Україна здобула незалежність?
3. Згадайте конкретні події, що стосувалися формування території України (з курсу Історія України)
ІХ. Підведення підсумку уроку
Учні роблять висновок, аналізують здійснення очікуваних цілей.
Учитель виставляє оцінки за роботу на уроці.
Х. Домашнє завдання

Опрацювати відповідний параграф

Немає коментарів:

Дописати коментар