четвер, 6 грудня 2018 р.

 9 клас Урок №31
Тема  уроку.  Виробництво продуктів харчування в світі: сучасні тенденції, вплив глобалізації та національних традицій, взаємозв’язок з агробізнесом. Традиційні виробництва харчових продуктів окремих країн світу.
Дослідження. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах
Мета уроку: ознайомити учнів з галузевим складом, особливостями спеціалізації, принципами розміщення, проблемами та перспективами розвитку харчової промисловості; показати особливості харчової промисловості свого краю;розвивати вміння і навички самостійно робити висновки на основі вивченого матеріалу, використовувати набуті знання у повсякденному житті виховувати екологічну культуру учнів, творчій підхід до розв’язання нестандартних завдань.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнаннята матеріали : фізична карта світу, атласи, підручник, довідкова інформація.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
 II. Актуалізація опорних знань
Бесіда за запитаннями.  Які хлібобулочні вироби Ви знаєте?  Які продукти харчування виробляють із м’яса? Які продукти харчування найчастіше присутні на вашому столі у вашій родині? Як можна назвати галузь, підприємства якої переробляють цю си­ровину?  
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Харчова промисловість – це галузь легкої промисловості , яка виробляє продукти харчування, сировину для інших галузей промисловості, а також тютюнові вироби. Високий рівень розвитку сільського господарства, унікальна різноманітність його спеціалізації та своєрідні кулінарні традиції української нації сприяють розвитку харчової промисловості України, яка об’єднує понад 40 галузей. 
До неї належать галузі, які виробляють продукти харчування, тютюнові, лікеро-горілчані вироби, мінеральні води, біологічні, та ін. Підприємства тяжіють до джерел сировини (заводи мінеральної води, рибоконсервні заводи, виноробна галузь), споживача (підприємства з виробництва продуктів харчування — молокозаводи, борошномельні комбінати, хлібозаводи, кондитерські фабрики та ін.). Між країнами на світовому ринку відбувається постійний товарообмін продукцією харчової промисловості.
Значний розвиток промисловості на планеті призводить до загострення екологічних проблем. За умови раціонального природокористування проблеми можна розв'язувати, споруджуючи високотехнологічні очисні споруди, впроваджуючи безвідходні технології виробництва, доцільно розміщуючи  підприємства.
 Розповідь учителя. Серед глобальних проблем, які безпосередньо впливають на долю людства, виділяють продовольчу. Вона визначається спроможністю Землі прогодувати нинішнє і майбутні покоління планети. До певної міри це наслідок того, що харчування є фізіологічною потребою людини.
Учитель привертає увагу класу до назви параграфа підручника.
Виділяють чотири групи чинників, які впливають на глобальну продовольчу проблему:
- природні умови і розміщення населення.
- світовий транспорт і зв'язок, що забезпечують широкий вихід продуктів харчування на зовнішній ринок;
- політична ситуація у світі;
- світова економіка і торгівля у їх єдності.
 ІV. Закріплення нових знань,  умінь та  навичок
Опрацювання випереждувального завдання ( За завданнями, які містяться в зошиті з друкованою основою).
Дослідження. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах
Учитель. Серед природних чинників, які мають особливе значення для вирішення продовольчої проблеми, визначальною є земля. Однак не вся земля придатна для вирощування сільськогосподарських культур. Структура її використання в державах і районах світу дуже різна.
Складання схеми
На основі тексту підручника, та кар­ти атласу «Харчова промисловість» складіть схему «Галузева структура харчової промисловості та відповідні види сировини».
Схема 1. Види рослинної і тваринної сировини й відповідні галузі харчової промисловості




Прийом «Запитання-відповідь»
    Учні готують запитання з теми, а однокласники повинні відповісти.
Приклад. Назвіть кілька країн світу, які постачають певну свою продукцію на світовий ринок.
  V. Домашнє завдання

 Прочитати відповідний параграф у підручнику

Немає коментарів:

Дописати коментар