8 клас Урок №7
Тема уроку: Плани міст, схеми руху транспорту.
Дослідження. Прокладання маршрутів за топографічною картою та їх обґрунтування.
Мета уроку: ознайомити
учнів із планами міст, схемами руху
різних видів транспорту; продовжувати формування уміння користуватися
топографічними картами; виховувати кмітливість, прищеплювати інтерес до знань
про Землю; розвивати вміння аналітичного мислення та життєві
компетентності
Операційні
цілі:
називає елементи топографічної
карти; читає топографічні карти, плани міст, схеми руху транспорту;
визначає об’єкти, напрямки, відстані,
вміє орієнтуватися на місцевості за допомогою топографічної
карти, плану, схеми;
оцінює значення топографічних карт
для життєдіяльності людини
Тип уроку: урок вивчення нового
матеріалу
Обладнання та
матеріали: підручники та посібники, географічні карти та атласи
Терміни та поняття: план, схема
Хід уроку
І. Привітання
ІІ. Повідомлення
теми уроку
Учитель оголошує тему уроку, записану на дошці
ІІІ. Очікування
Запитує учнів, чого вони очікують від уроку,
зіставляються варіанти очікувань учнів та вчителя.
ІV. Актуалізація опорних
знань
Прийом
«Бліцопитування»
1. Що
таке план?
2. Що
таке умовні знаки?
3. Наведіть
приклади об’єктів, які зображаються за допомогою контурних, значкових, лінійних
умовних знаків.
4. Людям
яких професій необхідні плани?
5. Наведіть
приклади ситуацій, коли є необхідність скористатися планом.
V. Інформаційне
повідомлення
Люди люблять відпочивати на природі, здійснюючи
мандрівки незнайомими їм місцевостями. За допомогою можна звернутися до
досвідчених туристів чи туристичних фірм, а можна спробувати самому розробити
маршрут такої подорожі. При цьому стане у нагоді топографічна карта. З її
допомогою можна заздалегідь прокласти оптимальний маршрут подорожі, а
діставшись до обраної місцевості, зорієнтуватися на ній.
VІ. Практичне
застосування набутих знань
Дослідження.
Прокладання маршрутів за топографічною
картою та їх обґрунтування.
Корисна порада. Як зручною і точною
підосновою для створення плану ви можете скористатися космічними знімками
високої роздільної здатності, які можна роздрукувати з картографічних сервісів Google
Earht або Yandex Maps.
Прийом «Творча лабораторія» (робота в групах)
Інструкція до роботи
1. Виберіть точку, звідки буде видно всю ділянку, на яку ви хочете
зробити план. Лист білого паперу прикріпіть до жорсткої основи — планшету.
Виберіть масштаб, необхідний для того, щоб вся ділянка помістилася на плані.
Накресліть стрілку північ-південь і під час виготовлення плану зорієнтуйте
планшет, встановивши його на плоскій твердій основі, за компасом.
2. Нанесіть на плані точку свого стояння і за допомогою лінійки
нанесіть напрямок на цікаві для вас об’єкти і основні орієнтири, розташовані в
цій місцевості.
3. Напрямок на кожну таку точку виміряйте по азимуту — куту між
напрямком на північ і на об’єкт. Нанесіть цей напрям на плані за допомогою
транспортира.
На цьому напрямку відзначайте відстань до кожної точки в обраному
масштабі. Її можна виміряти кроками або парами кроків і перевести потім у метри
й сантиметри, що відповідають обраному масштабу.
4. Основні точки, вибрані як орієнтири, відобразіть на плані тими
умовними знаками, які їм відповідають. Огляньте уважно місцевість і нанесіть по
крокових промірах або «на око» розташування інших об’єктів, які ви хочете
бачити на плані — дороги, межі рослинності, огорожі. Розфарбуйте умовні
позначення відповідними кольорами.
5.
На плані підпишіть масштаб, а також усі необхідні найменування та назви, зверху
напишіть заголовок плану
VІІ. Хвилинка
розвантаження
VІІІ.
Корекційно-оцінюючий етап
Співпраця вчителя
та учнів щодо виконання очікуваних цілей. Характеристика вчителем та учнями чи
виконані очікувані цілі
ІХ. Підведення
підсумку уроку
Прийом «Мікрофон»
Учні
роблять висновки з теми уроку.
1. На уроці мені найбільше запам’яталося….
2. Я зрозумів, що….
3. Мене вразило….
Х.
Домашнє завдання
Опрацювати відповідний
параграф .
Випереджувальне
завдання. Дослідження. Порівняльна
оцінка географічного положення України з країнами світу (2 – 3 на вибір:
Франція, Польша, США, Мексика, Японія, Китай тощо).
Немає коментарів:
Дописати коментар