8 клас Урок №8
Тема уроку : Практична робота 1. Визначення напрямків, відстаней, площ, географічних і прямокутних координат, висот точок за
топографічною картою
Мета уроку: навчитися користуватися топографічними
картами: описувати місцевість за умовними знаками, визначати координати
об’єктів, відстані, напрямки, висоти, крутість схилів; розвивати вміння й
навички роботи з топографічними картами як найточнішими і детальними серед усіх
географічних карт.
Операційні цілі:
читає топографічні карти, плани
міст, схеми руху транспорту;
визначає об’єкти, напрямки, відстані,
географічні, прямокутні координати, висоту точок за топографічною картою;
вміє орієнтуватися на місцевості за
допомогою топографічної карти, плану, схеми
Тип уроку: урок вивчення нового
матеріалу
Обладнання та
матеріали: підручники та посібники, атлас, навчальна топографічна карта,
лінійка, циркуль-вимірювач, кольорові олівці.
Терміни
та поняття: план місцевості, топографічна карта, легенда
карти.
Хід уроку
І. Привітання
ІІ. Повідомлення
теми уроку
Учитель
оголошує тему уроку, записану на дошці,
ІІІ. Очікування
Після
цього уроку учні зможуть визначати
напрямки, відстані, площі, географічних і
прямокутних координат, висот точок за топографічною картою
ІV. Актуалізація опорних
знань
Фронтальне опитування за
наступними запитаннями:
1. Пригадайте, який прилад допомагає орієнтуватися
на місцевості.
2.
Що таке азимут?
3.
3. Якими способами
можна виміряти відстань на карті?
V. Інформаційне
повідомлення
Орієнтуватися за топографічною картою легко на
відкритій (рівнинній, не зайнятій будівлями або лісом) місцевості, що має
достатньо об'єктів-орієнтирів. Однак у лісі, горах або в умовах поганої
видимості звірити карту з місцевістю важко, а часом і неможливо. Тоді рухаються
за азимутом — кутом напрямку, який спочатку вимірюють на карті транспортиром, а
на місцевості визначають за допомогою компаса.
VІ. Практичне
застосування набутих знань
Прийом «Географічна
лабораторія»
Учні працюють у групах з визначеним вчителем фрагментом аркуша
топографічної карти(див
атлас).
Виконання
практичної роботи №1 в зошиті з друкованою основою
VІІ. Хвилинка
розвантаження
VІІІ.
Корекційно-оцінюючий етап
Прийом «Географічний
вернісаж»
Учитель
заздалегідь готує на великих аркушах паперу зображення окремих умовних знаків
топографічних карт та пропонує учням назвати об'єкти та явища, що позначаються
на топографічних картах за їх допомогою.
ІХ. Підведення
підсумку уроку
Учитель разом з учнями підбиває підсумки роботи та виставляє
оцінки за роботу.
Х. Домашнє завдання
Опрацювати відповідний параграф підручника.
Немає коментарів:
Дописати коментар